Infineon Technologies CY7C0832AV-133AXC
Part No.:
CY7C0832AV-133AXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
120-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 120TQFP
Shipping
CY7C0832AV-133AXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
120-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)