Infineon Technologies CY7C0831AV-133BBXI
Part No.:
CY7C0831AV-133BBXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
144-LBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144FBGA
Shipping
CY7C0831AV-133BBXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
144-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
128K x 18
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)