Infineon Technologies CY15V116QSN-108BKXIT
Part No.:
CY15V116QSN-108BKXIT
Description:
IC FRAM 16MBIT SPI/QUAD 24FBGA
Shipping
CY15V116QSN-108BKXIT Information
Series:
Excelon™-Ultra, F-RAM™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
16Mbit
Memory Organization:
2M x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O, QPI
Clock Frequency:
108 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.7 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)