Infineon Technologies CY15V116QN-40BKXA
Part No.:
CY15V116QN-40BKXA
Description:
IC FRAM 16MBIT SPI 24FBGA
Shipping
CY15V116QN-40BKXA Information
Series:
Excelon™-LP,F-RAM™
Packaging:
Tray
Memory Size:
16Mbit
Memory Organization:
2M x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
9 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)