Infineon Technologies CY15V108QN-50BKXI
Part No.:
CY15V108QN-50BKXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
24-TBGA
Description:
IC FRAM 8MBIT SPI 50MHZ 24FBGA
Shipping
CY15V108QN-50BKXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Excelon™-LP,F-RAM™
Package/Case:
24-TBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FRAM
Technology:
FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
1M x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
9 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)