Infineon Technologies CY15B116QN-40BKXAT
Part No.:
CY15B116QN-40BKXAT
Package:
24-TBGA
Description:
IC FRAM 16MBIT SPI 24FBGA
Shipping
CY15B116QN-40BKXAT Information
Series:
Excelon™-LP,F-RAM™
Package/Case:
24-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
16Mbit
Memory Organization:
2M x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
9 ns
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)