Infineon Technologies CY15B108QN-50BKXI
Part No.:
CY15B108QN-50BKXI
Package:
24-TBGA
Description:
IC FRAM 8MBIT SPI 50MHZ 24FBGA
Shipping
CY15B108QN-50BKXI Information
Series:
Excelon™-LP,F-RAM™
Package/Case:
24-TBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
1M x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
9 ns
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)