Bourns Inc. CWP3230A-470M
Part No.:
CWP3230A-470M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
IND 47UH 500MA SHLD
Shipping
CWP3230A-470M Information
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CWP3230A
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
100 mA
Current - Saturation (Isat):
150mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)