CODACA CSBL1265-150M
Part No.:
CSBL1265-150M
Manufacturer:
CODACA
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
Shipping
CSBL1265-150M Information
Manufacturer:
CODACA
Series:
CSBL1265
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
9.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
14.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Flat Wire, High Q Value
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.543" L x 0.504" W (13.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.244" (6.20mm)