CODACA CPD2315-220M
Part No.:
CPD2315-220M
Manufacturer:
CODACA
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
THT CLASS D IND FOR DIGITAL AMP
Shipping
CPD2315-220M Information
Manufacturer:
CODACA
Series:
CPD2315
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13 A
Current - Saturation (Isat):
20.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
8.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Low Loss, Soft Saturation
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Vertical, 3 PC Pin
Size / Dimension:
0.906" L x 0.571" W (23.00mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):
0.906" (23.00mm)