Delta Electronics/Cyntec CMLS136E-4R7MS
Part No.:
CMLS136E-4R7MS
Description:
IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLS136E-4R7MS Information
Series:
CMLS136E
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
26A
DC Resistance (DCR):
8.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)