Delta Electronics/Cyntec CMLS135T-R68MS
Part No.:
CMLS135T-R68MS
Description:
IND SMD 0.68UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLS135T-R68MS Information
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
60A
DC Resistance (DCR):
1.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)