Delta Electronics/Cyntec CMLS135T-4R7MS
Part No.:
CMLS135T-4R7MS
Description:
IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLS135T-4R7MS Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.8 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)