Delta Electronics/Cyntec CMLS135T-1R5MS
Part No.:
CMLS135T-1R5MS
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLS135T-1R5MS Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21.2 A
Current - Saturation (Isat):
38A
DC Resistance (DCR):
4.1mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)