Delta Electronics/Cyntec CMLE104T-3R3MS
Part No.:
CMLE104T-3R3MS
Description:
IND SMD 3.3UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE104T-3R3MS Information
Series:
CMLE104T
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13 A
Current - Saturation (Isat):
17A
DC Resistance (DCR):
10mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)