Delta Electronics/Cyntec CMLE104T-1R5MS
Part No.:
CMLE104T-1R5MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE104T-1R5MS Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLE104T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19 A
Current - Saturation (Isat):
23A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.439" L x 0.394" W (11.15mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)