Delta Electronics/Cyntec CMLE063T-R82MS
Part No.:
CMLE063T-R82MS
Description:
IND SMD 0.82UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE063T-R82MS Information
Series:
CMLE063T
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14.5 A
Current - Saturation (Isat):
15.6A
DC Resistance (DCR):
5.4mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)