Delta Electronics/Cyntec CMLE063T-R47MS
Part No.:
CMLE063T-R47MS
Description:
IND SMD 0.47UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE063T-R47MS Information
Series:
CMLE063T
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
3.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)