Delta Electronics/Cyntec CMLE063T-R12MSQ
Part No.:
CMLE063T-R12MSQ
Description:
IND SMD 0.12UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE063T-R12MSQ Information
Series:
CMLE063T
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
37.5 A
Current - Saturation (Isat):
42.5A
DC Resistance (DCR):
720mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.285" L x 0.260" W (7.25mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)