Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-R33MS
Part No.:
CMLE053T-R33MS
Description:
IND SMD 0.33UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE053T-R33MS Information
Series:
CMLE053T
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
5.4mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)