Delta Electronics/Cyntec CMLE053T-1R0MS
Part No.:
CMLE053T-1R0MS
Description:
IND SMD 1.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE053T-1R0MS Information
Series:
CMLE053T
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.7 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
9.4mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)