Delta Electronics/Cyntec CMLE051H-R33MS
Part No.:
CMLE051H-R33MS
Description:
IND SMD 0.33UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE051H-R33MS Information
Series:
CMLE051H
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
17A
DC Resistance (DCR):
5.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)