Delta Electronics/Cyntec CMLE051H-R24MS
Part No.:
CMLE051H-R24MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 0.24UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE051H-R24MS Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLE051H
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
240 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
20A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.65mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)