Delta Electronics/Cyntec CMLE051H-R22MS
Part No.:
CMLE051H-R22MS
Description:
IND SMD 0.22UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE051H-R22MS Information
Series:
CMLE051H
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
20.5A
DC Resistance (DCR):
3.65mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)