Delta Electronics/Cyntec CMLE051H-1R5MS
Part No.:
CMLE051H-1R5MS
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE051H-1R5MS Information
Series:
CMLE051H
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
8.3A
DC Resistance (DCR):
26mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)