Delta Electronics/Cyntec CMLE051E-100MS
Part No.:
CMLE051E-100MS
Description:
IND SMD 10.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE051E-100MS Information
Series:
CMLE051E
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)