Delta Electronics/Cyntec CMLE042T-R47MS
Part No.:
CMLE042T-R47MS
Description:
IND SMD 0.47UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE042T-R47MS Information
Series:
CMLE042T
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
9.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)