Delta Electronics/Cyntec CMLE042T-4R7MS
Part No.:
CMLE042T-4R7MS
Description:
IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE042T-4R7MS Information
Series:
CMLE042T
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
DC Resistance (DCR):
89mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)