Delta Electronics/Cyntec CMLE042T-3R3MS
Part No.:
CMLE042T-3R3MS
Description:
IND SMD 3.3UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE042T-3R3MS Information
Series:
CMLE042T
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
64mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)