Delta Electronics/Cyntec CMLE042T-2R2MS
Part No.:
CMLE042T-2R2MS
Description:
IND SMD 2.2UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLE042T-2R2MS Information
Series:
CMLE042T
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
42mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)