Delta Electronics/Cyntec CMLB136T-680MS
Part No.:
CMLB136T-680MS
Description:
IND SMD 68.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLB136T-680MS Information
Series:
CMLB136T
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)