Delta Electronics/Cyntec CMLB136T-151MS
Part No.:
CMLB136T-151MS
Description:
IND SMD 150UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLB136T-151MS Information
Series:
CMLB136T
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
347mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)