Delta Electronics/Cyntec CMLB135T-R82MS
Part No.:
CMLB135T-R82MS
Description:
IND SMD 0.82UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLB135T-R82MS Information
Series:
CMLB135T
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30.2 A
Current - Saturation (Isat):
39A
DC Resistance (DCR):
1.65mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)