Delta Electronics/Cyntec CMLB135T-6R8MS
Part No.:
CMLB135T-6R8MS
Description:
IND SMD 6.8UH MOLDING CHOKE
Shipping
CMLB135T-6R8MS Information
Series:
CMLB135T
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)