Sumida America Components Inc. CMD4D13NP-6R8MC
Part No.:
CMD4D13NP-6R8MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 6.8UH 650MA 276MOHM SM
Shipping
CMD4D13NP-6R8MC Information
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CMD
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
810mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
276mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)