Micro Crystal AG CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC
Part No.:
CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QC Information
Manufacturer:
Micro Crystal AG
Series:
CM7V
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)