Bourns Inc. CM453232-3R3JL
Part No.:
CM453232-3R3JL
Description:
FIXED IND 3.3UH 355MA 800MOHM SM
Shipping
CM453232-3R3JL Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
355 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)