Bourns Inc. CM453232-390KL
Part No.:
CM453232-390KL
Description:
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD
Shipping
CM453232-390KL Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
4.5Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)