Bourns Inc. CM453232-331JL
Part No.:
CM453232-331JL
Description:
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD
Shipping
CM453232-331JL Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
85 mA
DC Resistance (DCR):
14Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)