Bourns Inc. CM453232-270KL
Part No.:
CM453232-270KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD
Shipping
CM453232-270KL Information
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CM45
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)