Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CLF1G0060-10 |
| Manufacturer | Rochester Electronics, LLC |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-1227A |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Technology | HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 6GHz |
| Gain | 16dB |
| Voltage - Test | 50 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 150 mA |
| Power - Output | 10W |
| Voltage - Rated | 150 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | CDFM2 |
The following parts include "CLF1G0060-10" in Silicon Labs CLF1G0060-10.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.