Samsung Electro-Mechanics CL32A226KPJNNNE
Part No.:
CL32A226KPJNNNE
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Shipping
CL32A226KPJNNNE Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)