Samsung Electro-Mechanics CL31X226KOHN3NE
Part No.:
CL31X226KOHN3NE
Description:
CAP CER 22UF 16V X6S 1206
Shipping
CL31X226KOHN3NE Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)