Samsung Electro-Mechanics CL31B226KQHNNWE
Part No.:
CL31B226KQHNNWE
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Shipping
CL31B226KQHNNWE Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)