Samsung Electro-Mechanics CL21B224KAFNFNE
Part No.:
CL21B224KAFNFNE
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
Shipping
CL21B224KAFNFNE Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)