KEMET CKC21X752JWGAC7800
Part No.:
CKC21X752JWGAC7800
Description:
KC-LINK 2220 7.5NF 650VDC C0G
Shipping
CKC21X752JWGAC7800 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)