KEMET CKC21X273MWGAC7210
Part No.:
CKC21X273MWGAC7210
Description:
KC-LINK 2220 27NF 650VDC C0G
Shipping
CKC21X273MWGAC7210 Information
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)