KEMET CKC21X103JCGAC7210
Part No.:
CKC21X103JCGAC7210
Description:
KC-LINK 2220 10NF 500VDC C0G
Shipping
CKC21X103JCGAC7210 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)