KEMET CKC21C683MWGAC7800
Part No.:
CKC21C683MWGAC7800
Description:
KC-LINK 2220 68NF 650VDC C0G
Shipping
CKC21C683MWGAC7800 Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)