KEMET CKC21C683KCGAC7210
Part No.:
CKC21C683KCGAC7210
Description:
KC-LINK 2220 68NF 500VDC C0G
Shipping
CKC21C683KCGAC7210 Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)